اتوماسیون و سیستم‌های اطلاعاتی

امروزه به منظور توسعه و ایجاد تغییرات در تولیدات نرم افزاری اعم از سیستمی و یا کاربردی و با توجه به پیچیدگی های روز افزون برنامه نویسی لازم است به منظور سرعت بخشیدن به این روند از ابزارهای مدلسازی برای تعیین محدوده های فعالیت، کلاس های برنامه ، کاربران و... استفاده نمود . یکی از مطرح ترین ابزارهای مدلسازی در مهندسی نرم افزار UML بوده که طراحان، برنامه نویسان و کاربران را قادر می سازد بسرعت تغییرات مورد نظر را تعیین و شناسایی نمایند. در کنار این ابزار به منظور افزایش قابلیت و کیفیت نرم افزارهای تولیدی و تعیین نقش های هر قسمت ، همچنین ورود سریع محصول به بازار متدولوژی های مهندسی نرم افزار به کار گرفته می شود، مهمترین و مناسبترین متدولوژی توسعه نرم افزار RUP بوده که طراح و برنامه نویس بسته به اندازه سیستم تولید را طی چند مرحله عرضه نموده و در هر مرحله به ارتقاء و افزایش قابلیت های سیستم می پردازند.

سیستم های اطلاعاتی مجموعه ای از زیر سیستم ها را شامل می گردد که هریک به تنهایی کاربری خاص خود را داشته و در عین حال در ارتباط یکپارچه با یکدیگر می باشند. مانند سیستم های اطلاعات مدیریتMIS،سیستم های ارتباط با مشتریCRM، سیستم های جامع منابع سازمانی ERP ، سیستم های اطلاعات بهداشت و درمان HIS و... این سیستم ها به دوصورت Web Base و Application Base طراحی می گردند. :

برخی فعالیت های شرکت و همکارانش در حوزه اتوماسیون عبارتنداز:

ٰ

سامانه اطلاعات مکانی

سامانه اطلاعات مکانی یا سیستم اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Systems) یا GIS یک سیستم کامپیوتری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی بوده که قابلیت جمع‌آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی (مکانی) را دارد. هدف نهایی یک سیستم اطلاعات جغرافیایی، پشتیبانی جهت تصمیم‌گیری‌های پایه‌گذاری‌شده بر اساس داده‌های مکانی می‌باشد و عملکرد اساسی آن بدست آوردن اطلاعاتی است که از ترکیب لایه‌های متفاوت داده‌ها با روش‌های مختلف و با دیدگاه‌های گوناگون بدست می‌آیند.

این سیستم را می توان به یک پازل شبیه دانست که با کنار هم قرار دادن اجزای آن معنی و مفهومی پیدا میکند. مکان بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، سینما ها و ... تکه های این پازل اند که با کنار هم قرار دادن آنها نقشه ای کامل و با معنی از یک منطقۀ جغرافیایی بدست می آید.به زبان ساده هر گونه توضیحات مربوط به هر چیزی که در هر مکان متغیر یا ثابت جغرافیایی، در یک سیستم اطلاعاتی یا پایگاهی موجود است را GIS یا استفاده از GIS گویند. کافی است یک هماهنگی بین طول، عرض و ارتفاع بدست آمده از جی.پی.اس ونقشه ها و اطلاعات دقیق و کامل سیستم جی.آی.اس بوجود آوریم. :

  • طراحی و پیاده سازی سامانه جامع GIS معاونت بهداشت 
  • نرم افزار ژئورفرنس تصاوير ماهواره اي 
  • نرم افزار پيش بيني نرخ پيشروي TBM(ماشين هاي حفر تونل) 
  • نرم افزار طبقه بندي تصاوير ماهواره اي 
  • نرم افزار تعيين اتوماتيک سطح زير کشت و برآورد محصول استراتژيک گندم